Lajme

Vrasja e të riut në Maliq, kunati i autorit të dyshuar: Erdhi tek unë, ishte i shqetësuar…

Kunati i Blenti Angjos, një prej autorëve i cili dyshohet se ka vrarë 26-vjeçarin Martin Çeço, të cilën e mbytën dhe trupin ja hodhën në rezervuarin e Kolanecit në Maliq, thotë se ai ishte shumë i shqetësuar pasi ka ndodhur ngjarja.

‘Ka 45 ditë që kunatin e kam çuar në Marjanë tek Valter Mollaj (tjetër autor i dyshuar), dëgjova nga mediat për këtë krim, që është bërë, kemi është bërë krim, por që të jetë i implikuar kunati im veç nëse e kanë marrë ata me makinë. Ai merrej gjithmonë me bagëti. Valteri disponon një makinë me karroceri.

Në datën 14 unë kisha në shpi Valterin, ndërkohë që ishte me ne dhe nuk na tha asnjë gjë, kur doli më media që krimi ishte kryer në datën 12-13. Shumë gjakftohtë nuk ishte, vetëm 5 min qëndroi.

Ne nuk na vajti në mendje për këtë punë vetëm në media u njoftuam, mbetëm të habitur. Kur komunikuam herën e fundit me kunatin nuk ishte i qetë.’- tha ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close