Lajme

Vrasja në Vlorë! Autorët dogjën makinën në Kotë, brenda u gjet 1 kallashnikov, shoqërohen 8 persona në polici

Leartiad Lekaj (Kekaj) 41-vjeç, është ekzekutuar me armë zjarri nga një atentat mafioz mbrëmjen e djeshme (9 shtator 2023) në Vlorë.

Një makinë është gjetur e djegur në fshatin Kote në Vlorë, dhe dyshohet se u përket autorëve të atentatin. Brenda automjetit tip “Audi” me targa italiane u gjet 1 kallashnikov, që dyshohet se është përdorur në vrasje.

Ende nuk dihen motivet e vrasjes, por dyshohet se mund të ketë ndodhur për hakmarrje. Sipas policisë thuhet se 41-vjeçari ka pasur një konflikt të mëparshëm. Ndërkohë 8 persona janë shoqëruar në polici dhe janë marrë në pyetje rreth ngjarjes. Deri më tani, nuk ka asnjë person të dyshuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close