Lajme

Vrau 30-vjeçarin në mesnatë, autori është vëllai i reperit të njohur shqiptar (EMRI)

Detaje të reja janë bërë publike ditën e sotme për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Kosovë ku një person ka mbetur i vdekur, pasi është qëlluar me armë zjarri nga një bashkëmoshatar.

Sipas mediave kosovare, Qëndrim Januzi, dyshohet se ka vrarë mbrëmë një person poashtu 30 vjeçar me inicialet G.H. në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj rreth orës 00:53.

Për publikun, Januzi njihet ndryshe edhe si vëllai i reperit të famshëm Betim Januzi ose për publikun i njohur me emrin e artit Buta.

Sipas bluve, i dyshuari ka refuzuar urdhrat e Policisë, derisa me pistoletë në dorë i është kthyer zyrtarëve policor. Kjo ka detyruar autoritetet e policisë që të plagosin autorin e dyshuar dhe më pas të arrestojnë atë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close