Lajme

Vrau bashkëjetuesen dhe veten, nëna e 26-vjeçarit: Shpirti i mamit, çfarë ndodhi

Duke thirr emrin e tij, mbërriti në vendin e ngjarjes nëna e  26-vjeçarit Klinton Pire, i cili mbrëmjen e sotme vrau me thikë të dashurën e tij 31-vjeçaren nga Gana, Jaësackie Jaboah dhe më pas i dha fund jetës duke u hedhur nga lartësia e pallatit ku sot kishte marrë me qira një apartament.

E tronditur dhe me lotë në sy nëna e 26-vjeçarit e mbërritur në vendin e ngjarjes dhe teksa thërret emrin e djallit dëgjiohet duke thënë “O shpirt i mamit çfarë ndodhi”.

Mësohet se i riu me origjinë nga Dibra jetonte në Laprakë bashkë me familjen e tij. Por kohët e fundit ishte zhvendosur në Angli dhe një muaj e gjysmë më parë kishte ardhur sërish në Shqipëri.

31-vjeçarja është qëlluar disa herë me thikë, por kishte mundur të zbriste deri në katin e parë për të kërkuar ndihmë. I riu ka zbritur njëherë në këmbë dhe më pas ka shkuar sërish në banesën e marrë me qira dhe është hedhur nga dritarja.

Nga ana tjetër mësohet se në banesë nuk është gjetur asnjë gjë e kundërligjshme, përveç çantës me rroba, pasi e reja kishte ardhur sot në Shqipëri./Opinion.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: