Lajme

Vrau gruan dhe e hodhi në një gropë të ujërave të zeza, del fotoja e autorit, nëna e viktimës: E priti sa u kthye nga puna dhe…

Del fotoja e Gjergji Mullallit, autori i vrasjes se gruas së tij 46-vjeçares, Luiza Mullalli.

Pasi e ka vrarë, ai e ka hedhur trupin në një gropë të ujërave të zeza. Ndërkohë çifti siç u raportua dhe më herët ishin në një proces divorci dhe kanë pasur probleme mes tyre. Nëna e viktimës tregoi se vajza e saj ka pasur një jetë të vështirë, dhe se burri i saj ishte edhe i alkoolizuar.

Ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Maliq, ende nuk është zgjidhur. Sakaq, deri më tani dyshohet se vrasës i 46-vjeçares të gjendur në ujërat e zeza, është bashkëshorti i saj.

Autori, Gjergji Mullalli, punonte në ndërtim, ndërsa viktima në rrobaqepësi në Korçë.

Sipas familjarëve të viktimës autori konsumonte shpesh alkool.

Mësohet se 46-vjeçarja, Luiza Mullalli, ka qenë me urdhër mbrojtje që prej muajit nëntor dhe në proces divorci.

Në një gjendje të rëndë, mamaja e viktimës, e cila dëgjohet teksa vajton në praninë e policëve, ka mundur të tregojë disa informacione rreth së bijës. E ëma e 46-vjeçares, ka rrëfyer se bashkëshorti nuk jetonte me Luizën, e cila ndryshe nga ditët e tjera, nuk e ka telefonuar të ëmën.

Ajo shprehet, se trupin e ka gjetur policia, ndërsa mësohet se çifti ka pasur dy fëmijë, që nuk jetonin me ta.

Mamaja e 46-vjeçares: Krimineli që erdhi prej Amerikës… Vajza ishte në punë, në Korçë, më merrte gjithmonë në telefon, sot nuk mori. Më morën vajzat e tjera nga Greqia, na lajmëruan ato. Vajza ishte me urdhër mbrojtje. Ai nuk vinte jetonte te e ëma. Në ballkonin lart, ishte një çarçaf dhe i thoja këtyre, këtu e ka hequr çupën. Ka qenë me shokë. Kishin probleme me njëri-tjetrin. Njëra është te vajza tjetër në Greqi, një e martuar. As fëmijët e vetë nuk donte ai. Kërkova nuk e gjeta çupën, e gjetën policët. Kunata që ka ardhur nga Amerika, ka paguar kriminelë dhe më vrau çupën.

Ndërkohë policia është vënë në ndjekje të autorit të vrasjes, Gjergji Mullalli.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close