Lajme

Vrau shokun dhe trupin ia hodhi në rezervuar, arrestohet i riu tek spitali “Nënë Tereza”

Policia ka arrestuar një nga autorët e dyshuar të vrasjes së Fridman Xhaferrajt. Mësohet se Kristi Bixheku është arrestuar nga policia te spitali “Nënë Tereza” në Tiranë. Kujtojmë se Fridman Xhaferraj u vra në qershor të këtij viti dhe më pas trupi i tij u hodh në një rezervuar në Vithkuq të Korçës.

Viktima akuzohej për djegien me qëllim të 3 makinave në afërsi të një qendre tregtare ndërsa ishte lënë me masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Sipas të dhënave të policisë ai në datën 21 maj është liruar nga dhomat e p araburgimit duke u lënë në “arrest shtëpie” në fshatin Plug të Lushnjës. Fridman Xhaferraj u gjet  ne rezervuarin e Gjançit, por pas hetimeve policia zbuloi se  ai dhunuar deri në vdekje diku tjetër. Dy personat kryesorë të dyshuar për v rasjen e tij janë Lulzim Spahija me nofkën “Arapi” dhe miku i tij Kristi Bixheku.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: