Lajme

Vritet 22-vjeçari shqiptar në Londër, policia britanike ende pa përgjigje për motivet dhe autorin

Një 22-vjeçar shqiptar mbeti i vrarë me thikë gjatë një sherri të ndodhur në rrugë, në veri të Londrës. Ngjarja e rëndë ndodhi të martën, por identiteti i viktimës u bë publik nga policia mbrëmjen e shkuar. Kështu, siç raportojnë mediat britanike, ai është identifikuar si Emiliano Hasanpapaj.

Vrasja ndodhi në Berkshire Gardens në Palmers Green, Enfield rreth orës 23:50 të 11 Korrikut. I riu shqiptar u godit me thikë pas një sherri të ndodhur mes disa personave, për shkaqe momentalisht të panjohura.

Një zëdhënës i policisë londineze tha se familjarëve të 22-vjeçarit po u ofrohej mbështetja e nevojshme, ndërkohë që hetimet për ngjarjen e rëndë vijojnë. Autoritetet arrestuan një 24-vjeçar, i dyshuar si autor i ngjarjes, megjithatë ai u la në liri me kusht.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close