Lajme

Vritet 25-vjeçari shqiptar në Angli

Një shqiptar është ekzekutuar të shtunën më 4 dhjetor në Britaninë e Madhe. Xhovan Pepaj, 25 vjeç, u gjet i vrarë në Caley Road, rreth orës 03:15 të mëngjesit. Ai kishte marrë plagë të shumta t hike dhe për pasojë ka gjetur v dekjen. Lidhur me këtë ngjarje të rëndë janë arrestuar 7 persona ku dy prej tyre akuzohen se kanë qenë autorët kryesor të v rasjes në Tunbridge Wells.

Akuza për vrasjen rëndon mbi Ciaran Steëart, 18 vjeç, nga Curtis Road, Hornchurch dhe një djalë 17-vjeçar nga Ilford. Dje, oficerët e policisë akuzuan gjithashtu Donte Simpson-Palmer, 18 vjeç, Mohammed Miah, 25 vjeç dhe Nathan Turner, 28 vjeç, si bashkëpunëtorë dhe për ngritjen e një plani për të kryer grabitje. Turner u akuzua për shitje të l ëndëve n arkotike. Sakaq, vijojnë hetimet nga autoritetet vendase për ngjarjen e rëndë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: