fbpx
Lajme

Vuajnë për bukë, nëna dhe babai lënë dy vajzat e mitura dhe të sëmura në mëshirë të fatit

Shpresa Muça është emri i 22-vjeçares, e cila prej dy javësh ka braktisur dy fëmijët e saj të mitur dhe të sëmurë.

Ajo ka lënë në mëshirë të fatit 2 vajzat, e vogla 15-muajshe, me probleme në zemër dhe tjetra më pak se 3 vjeçe, e sëmurë me epilepsi.

Kurse babai i dy vajzave të mitura i ka braktisur i pari, ato. Prej disa muajsh ai është larguar nga familja.

Dy vogëlushet  momentalisht janë duke qëndruar në shtëpinë e prindërve të 22-vjeçares, por ata e kanë të pamundur të kujdesen për to sepse janë pa punë. Gjithashtu kjo familje ka nevojë edhe për energji elektrike.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button