Lajme

Xhuliano, 25-vjeçari ishte nisur për në Itali, por u gjet i vrarë në Vlorë

I riu që duket në këtë foto është i ndjeri Xhuliano Bullari, i cili u gjet i ekzekutuar me tre p lumba në makinën e tij në fshatin Babicë të Vlorë. Familja e tij e dinte se ai do të nisej për në Itali, por nuk kishte dijeni se kishte udhëtuar drejt Vlorës. Babai i tij e mësoi për v rasjen e të birit sot, nga mediat.

Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Babicë dhe viktima u identifikua disa orë më vonë si Xhuljan Bullari, 25 vjeç me origjinë nga Elbasani, banues në Babrru të Tiranës.

Bullari është qëlluar 3 herë me armë zjarri nga autorët, por plumbi që ka marrë në kokë i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Mësohet se ai ka qënë i d ënuar më parë për tr afikim klandestinësh. Në vitin 2018 Bullari u ndalua nga policia pasi po transportonte 3 sirianë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close