Lajme

Zbardhen detajet nga vdekja e të miturit në Tiranë, 13-vjeçari ishte me të atin duke ndërruar baterinë e makinës

Detaje të reja për ngjarjen e rëndë në periferi të kryeqytetit, ku një i mitur u gjet i vdekur në një garazh.

Ndryshe nga policia, e cila njoftoi zyrtarisht se 13-vjeçari u gjet brenda një makine në garazhin e banesës, gazetari Igli Çelmeta duke iu referuar burimeve, i mituri mësohet se është gjetur jashtë makinës, brenda garazhit ku ka qenë bashkë me të atin pasi ngjitur me banesën kanë edhe një servis makinash.

Mjeti, ku u gjet ishte i prishur dhe nga hetimet paraprake dyshohet se është asfiksuar nga erërat e pajisjeve të makinës apo ndonjë reaksion baterie, pasi sipas të atit ishin duke hequr baterinë e mjetit. Versioni zyrtar përfundimtar për vdekjen tragjike të të miturit pritet pas ekspertizës së mjeko-ligjorëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close