Lajme

Zbardhen emrat/ Shfrytëzonin të paktën 20 vajza për prostitucion, dënohen tre shqiptarë në Itali

Një grup i organizuar që akuzohen për shfrytëzim prostitucioni të të paktën 20 vajzave janë dënuar nga gjykatat italiane.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane këta persona drejtuan një grup të vërtetë kriminal.

Vëllezërit Eduart dhe Edmond Gjini, i konsideruar si drejtues i bandës dhe vëllai i tij do të vuajnë dënimin prej 4 vitesh burg. Ndërkohë që kushuriri i tij Petrit Gjini është dënuar me 5 vite e katër muaj, së bashku me një shtetese rumune Giorgianna Caprau.

Në krye ishte Edmond Gjini, për më shumë se një dekadë, në rajonin e Venetos në Itali.

Të përfshirë në aktivitetin kriminal ishte edhe një shtetase rumune, Dragan Simona Mirabela, e dashura e një vëllait tjetër të familjes Gjini, Anton, dhe dy italianë, Riccardo Ruggitello dhe Daniele Mastrella.

Në krye ishte Edmond Gjini, për më shumë se një dekadë, në rajonin e Venetos në Itali.

Të përfshirë në aktivitetin kriminal ishte edhe një shtetase rumune, Dragan Simona Mirabela, e dashura e një vëllait tjetër të familjes Gjini, Anton, dhe dy italianë, Riccardo Ruggitello dhe Daniele Mastrella.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close