Lajme

Zbardhet atentati ne Tirane, ja kush jane autoret

Zbardhet atentati ne Tirane.
Policia e kryeqytetit ben te ditur se ka identifikuar autoret.
Njoftimi i Policise se Tiranes:
“Zbardhet ngjarja e ndodhur mbasditen e sotme në zonën e Laprakës ku mbeti e vrarë me armë zjarri shtetasia B. Gj., dhe u plagos shtetasi E. B.
Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin, ku për arsye hetimore nuk bëhen me dije të dhëna të tjera.
Autori dyshohet se për motive të dobëta ka qëlluar me armë zjarri drejt shtetasve B. Gj., 17 vjeçe dhe E. B., 23 vjeç, të cilët ndodheshin së bashku në një mjet në zonën e Laprakës.
Si pasojë e të shtënave shtetasia B. Gj., ndërroi jetë në spital, ndërsa shtetasi E. B., ndodhet nën kujdesin e mjekëve.
Vijon puna intensive për kapjen e autorit dhe vënien e tij para përgjegjësisë ligjore.”

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close