Lajme

Zbardhet ngjarja në Lushnjë, detaje

Kanë dalë pamjet e ar restimit të Sami Veliut, i cili plagosi mëngjesin e sotëm vëllain e tij me kallashnikov. Policia thotë se p lagosja ka ndodhur për motive pronësie.

Sipas policisë shtetasi Faik Veliu, rreth orës 05:00, ka dalë jashtë banesës për t’u kujdesur për bagëtitë e tij dhe është q ëlluar me a rmë zjarri automatik nga largësia nga një person të cilin ai nuk arriti ta shikonte.

Autori Sami Veliu, u largua nga vendngjarja dhe u fsheh në një banesë të braktisur në fshatin Ngurrëz e Vogël, ndërkohë që u prangos nga efektivët dhe iu sekuestrua a rma e z jarrit si dhe një kallëp tritoli bashkë me ndezësin dhe fishekë l uftarak.

Nga tërësia e veprimeve h etimore rezulton se shtetasi Sami Veliu ka q ëlluar me a rmë zjarri kundrejt vëllait të tij për motive pronësie.

Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë, në përfundim të veprimeve h etimore a rrestuan për veprat p enale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” e mbetur në tentativë dhe “Mbajtja pa leje e a rmëve dhe m unicionit l uftarak” shtetasin Sami Veliu. Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: