Lajme

Zbardhet vendimi i Gjykatës për ndryshimin e masës së sigurisë së Elton Metaj

Report Tv ka zbardhur vendimin e gjykatës së Fierit për ndryshimin e masës së sigurisë për Elton Metajn i cili vr au ish-gruan Sabrina Bengaj.  Nga arrest në bu rg ndryshimi i masës së sigurisë është bërë për shtrim të përkohshëm në një spital psikiatrik.

N”ga përmbajtja e aktiti të ekspertimit psikiatriko ligjor ka rezultuar se Begaj vuan nga një sëmundje mendore dhe nuk është i përgjegjshëm para ligjit”, thuhet mes të tjerash në vendim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: