Lajme

Zbulimi/ Bandat shqiptare në Britani përdorin ‘kopshtarë’ klandestinë në fermat e lëndëve narkotike

Një “racë” e re e bandave kriminale shqiptare të pamëshirshme po i detyron njerëzit që ata kontrabandojnë në Britaninë e Madhe, që për të paguar borxhet e tyre, të punojnë në një rrjet të organizuar të prodhimit të drogës, paralajmëron “The Telegraph”, për të publikuar nesër, raporton SYRI.net.

Një numër gjithnjë e më i madh i emigrantëve ilegalë shqiptarë janë zbuluar në muajt e fundit duke punuar si “kopshtarë” në fabrikat sekrete të kanabisit.

Një zyrtar i lartë i Policisë shqiptare të Shtetit, që lufton bandat e organizuara nga kryeqyteti i vendit, Tiranë, i ka thënë “The Telegraph” se si një “ushtri e fuqishme dhe e frikshme” e kriminelëve të rinj, ambiciozë dhe të besueshëm të biznesit, synon Britaninë të marrë kontrollin e tregjeve të kokainës dhe kanabisit.

Statistikat e Ministrisë së Drejtësisë britanike, tregojnë pothuajse pesëfish rritje të “popullatës” shqiptare në burgje./syri.net

Image

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close