Lajme

Zbulohen kandidatët e PD në qarkun e Tiranës/ Basha kryeson garën, Berisha garon i pesti në listë

Zbardhen disa nga emrat që do të kryesojnë listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike në qarkun e Tiranës. Lista do të kryesohet nga Lulzim Basha, ndërkohë që vijon me të dytën në listë, Jorida Tabakun. I tretë në listën e PD është Alfred Rrushaj, me pas në listë bie në sy emri i Albana Vokshit.

Këta janë emrat e kandidatëve të PD për qarkun e Tiranës, të cilët janë publikuar mbrëmjen e sotme, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare në KQZ.

Lista e PD-së në Tiranë:

  1. Lulzim Basha 2.Jorida Tabaku 3.Afred Rushaj 4.Albana Vokshi 5.Sali Berisha 6.Agron Shehaj 7.Fatmir Mediu 8.Grida Duma 9.Shpetim Idrizi 10.Belind Kellici 11.Vangjel Dule 12.Mesila Doda 13.Dashamir Shehi 14.Flamur Noga 15.Orjola Pampuri 16.Aldo Bumci 17.Ivi Kaso 18.Oriela Nebiaj 19.Gent Strazimiri 20.Clirim Gjata 21.Mirela Tabaku 22.Sali Shehu 23.Enkeleda Sallaku

Lista në qarkun e Dibrës: Xhelal Mziu, Kreshnik Çollaku, Dhurata Çupi, Edmond Isaku, Luan Haka, Irini Shehu, Shaban Izvira, Denisa Vata, Jeton Kaloshi

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: