fbpx
Lajme

Zbulohen pesë emrat e opozitës që do të ulen në tryezë me mazhorancën

Të enjten pasdite pritet të mblidhet për herë të parë Këshilli Politik. Ai u krijua të martën nga tryeza e PS-PD-LSI dhe Rudina Hajdari si pjesë e opozitës parlamentare, për të arritur në një marrëveshje për reformën zgjedhore.

Këshilli politik do të mblidhet në orën 17.00 të së enjtes dhe do të formohet me përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, drejtuesve të komisionit të reformës zgjedhore dhe përfaqësuesve të grupeve parlamentare në parlament.

PD ka mbledhur aleatët për të përcaktuar përfaqësuesit e tyre që do të marrin pjesë në këtë këshill. Nga opozita e bashkuar në Këshillin Politik do të jenë:

1- Oerd Bylykbashi
2- Petrit Vasili
3- Mesila Doda
4- Fatmir Mediu
5- Vangjel Dule.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button