fbpx
Lajme

Zbulohet ministria që ka blerë rroba te dyqani i Antonio Gallo-s

Biznesmeni italian Antonio Gallo u bë i njohur në Shqipëri për shkak të përgjimeve nga antimafia italiane, që e lidhnin atë me disa politikanë shqiptarë.
Më pas u zbulua që ky biznesmen zotëronte edhe një dyqan veshjesh në zonën e ish-bllokut, ku sipas bilanceve të publikuara në QKB, ky biznes ka dalë me humbje për disa vite.

Ndërkohë është publikuar edhe një dokument ku Ministria e Jashtme shqiptare ka blerë mallra me vlerë 440 mijë lekë të vjetra, me rrobat që janë marrë në 28 dhjetor 2020 dhe pagesa është bërë në 21 janar të këtij viti.

Nuk dihet nëse ka të tjera marrëveshje mes kësaj ministrie dhe dyqanit, por ky dokument i dalë deri më tani është shfaqur si superskandal në disa medie të tjera, edhe pse janë blerë rroba me një vlerë prej 440 mijë lekësh të vjetra.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close