Lajme

Zbulohet sms e Kryeministrit Rama për ministrin: O kafsh, kujdes me ato letrat!

Zbulohet një sms e kryeministrit Rama drejtuar ministrit Gjiknuri kur plasi skandali për tenderin e Unazës së Re për fitimin e një tenderi 18 milionë euro me forma e letra krejt fallso, të cilat i zbuloi në emisionin “Të Paekspozuarit” Ylli Rakipi, sipas Folshqip.al. Por ndërkohë protesta e studentëve po vlonte në Tiranë.

Nga shërbimet intelegjente perendimore janë kapur disa sms te kryeministrit që komunikon me ministrat dhe veçanërisht me ministrin Damian Gjiknuri, pas shpërthimit të skandalit dhe protestës. Siç shikoni edhe ne tekstin e sms-së vihet re fjalori i ashpër si dhe skema për përçarjen e protestës.

Lexoni sms-në dhe kuptoni vetë se si punon qeveria, edhe për përçarjen e protestës së studentëve:

Image

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close