Lajme

Zgjidhet kreu i ri i FRPD, diferencë e thellë në rezultat

Është mbyllur numërimi i votave për zgjedhjen e kreut të ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Lidershipi i të rinjve demokratë i është besuar Besart Xhaferrit, me 5256 vota, me një diferencë mjaft të thellë me kandidatët e tjerë.

Xhaferri njihet si mik dhe bashkëpunëtor i afërt me deputetin Belind Këlliçi, ish kreu i FRPD.

Rezultati i votimit:  

Alesia Balliu – 186 vota

Arnold Kariqi – 1683 vota

Artjon Bajramaj – 528 vota

Barbara Doda – 452 vota

Besart Xhaferri – 5256 vota

Mariglend Doçi – 1292 vota

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close