fbpx
Lajme

“Zgjohemi me frikën mos jemi infektuar”, flet studenti shqiptar në Kinë

Koronavirusi i tmerrshëm që deri më tani ka marrë 56 jetë njerëzish ka paralizuar tërësisht shtetin e Kinës. Shteti është vënë në gjendje alarmi dhe nuk lejohen daljet apo hyrjet nga vendi, me frikën se mos përhapet virusi i cili e ka prejardhjen nga Wahun. Mirëpo në Kinë ka edhe shumë shqiptarë të cilët kanë mbetur të izoluar atje, në pamundësi për t’u kthyer.

Një ndër ta është edhe Sefer Vrana, student shqiptar në provincën Guandon të Kinës. Në një prononcim për Abc News, i riu tregon realitetin e frikshëm në vend, teksa thotë se zgjohet çdo ditë me frikën mos është prekur nga virusi. “Frika është shumë e madhe, ngrihemi çdo ditë dhe shikojmë mos jemi të prekur. Frika është shumë e madhe, zgjohemi në mëngjes dhe kontrollojmë veten mos kemi temperaturë apo dhimbje bajamesh”, tha ai. Studenti theksoi po ashtu se edhe në momentin kur dalin pajisen me maska dhe mundohen të mos prekin në shumë vende.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button