Lajme

Zjarr i madh në Nikël, flakët po përhapen me shpejtësi, rrezikohen banesat

Një zjarr i madh ka përfshirë disa fshatra në njësinë administrative Nikël në Krujë.

Si pasojë e zjarrit po digjen sipërfaqe me pyje te ulëta, shkurre dhe pemë.

Për shuarjen dhe neutralizimin e flakëve kanë ndërhyrë zjarrfikësit e Krujës të cilët po përpiqen të lokalizojnë flakët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close