fbpx
Lajme

Zjarr i madh në Orikum, rrezikohen banesa (Video)

Një zjarr i madh është regjistruar mbrëmjen e sotme në Orikum. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Portative”, ndërsa nga zjarri janë përfshirë kallamë.

Forcat zjarrfikëse të Vlorës po punojnë për shuarjen e flakëve të cilat rrezikojnë dhe tre  banesa aty pranë. Në njërën prej banesave është neutralizuar zjarri dhe zjarrfikësja po punon për të siguruar dy banesat e tjera. Era e fortë që fryn në zonë ndihmon në përhapjen e zjarrit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button