Lajme

Zjarr i madh në Vlorë, bllokohet rruga, raportohet edhe për shpërthime municionesh

Një zjarr i madh është shfaqur mesditën e sotme pranë fshatit Panaja në Vlorë. Po digjen ullinj dhe pemtari të zonës. Banesat janë fare pranë. Disa automjete zarrfikëse ndodhen në vendngjarje. Zjarri po përhapet me shpejtësi, i favorizuar nga era.

Flakët kanë mbërritur pranë murit të një banese aty pranë dhe i janë drejtuar rrugës kryesore, e cila të çon në disa fshatra. Rruga tashmë është bllokuar. Në zonë gjenden dhe një sërë municionesh të mbetura nëntokë prej luftës së 1997, të cilat po shperthejnë në këto momente.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close