fbpx
Lajme

Zjarr masiv në Fier, përfshihet nga flakët kodra me ullinj e shkurre

Një vatër zjarri ka rënë këtë mbasdite në Portëz të bashkisë Fier. Nga flakët është përfshirë një kodër me ullinj dhe shkurre.  Në vendngjarje kanë shkuar 2  zjarrfikëse por po ndihmohet për shuarjen e flakëve edhe nga banorët e zonës. Terreni i vështirë dhe flakët favorizohen nga era për përhapjen e flakëve.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button