Lajme

Zjarr masiv në pyllin midis Roskovecit dhe Mallakastrës, digjen hektarë me pisha

Një zjarr masiv ka rënë në pyllin me pisha të fshatrave Vlosh të Roskovecit dhe Drenie te Mallakastrës, zona në kufi me njëra-tjetrën. Deri tani zjarri ka djegur shume hektar me pisha. Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të Roskovecit dhe Patosit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: