fbpx
Lajme

Zjarr në Dimal, banorët në “konflikt” me flakët

Një zjarr ka përfshirë kodrat e fshatit Slanic në Bashkinë e Urës Vajgurore tashmë me emrin Dimal ka rënë mesditën e sotme.

Zjarri është përhapur me shpejtësi për shkak të erës, ndërkohë që banorët kanë ndërhyrë për ta shuar deri në ardhjen e zjarrfikëses, ndërhyrja e së cilës është e vështirë për shkak të terrenit të vështirë. Banorët po përpiqen të shuajnë flakët, për të mos përfshirë të mbjellat dhe dëmtuar prodhimet, ndërkohë që zjarri vijon i ndihmuar nga era.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button