Lajme

Zjarr në Fier, përfshihen nga flakët disa parcela me ullinj

Një zjarr ka rënë mesditën e kësaj të mërkure në kodrat midis Radostinës dhe Shëndellisë në Fier.

Raportohet se fillimisht flakët kanë përfshirë bimësi dhe më pas të favorizuara edhe nga era janë përhapur me shpejtësi në disa parcela me ullinj.

Aktualisht në vendngjarje ndodhen 4 zjarrfikëse të Fierit të cilët po punojnë për neutralizimin e flakëve.

Nuk dihet ende nëse kemi të bëjmë me një zjarrvënie të qëllimshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close