Lajme

Zjarr në fshatin Hambar të Fierit, pritet ndërhyrje nga helikopteri Cougar

Një vatër zjarri është ndezur në një sipërfaqe me ullishte e shkurre në fshatin Hambar, në njësinë administrative Cakran.

Ministria e Mbrojtjes njofton se të shuar flakët është nisur helikopteri Cougar.

Flakët janë përparur me shpejtësi për shkak të erës së fortë. Forcat zjarrfikëse dhe banorë të zonës po punojnë në terren, për të shmangur çdo rrezik për banesat aty pranë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close