Lajme

Zjarr në ndërtesën 38-katëshe

Më shumë se 100 persona janë bllokuar në tarracën e Qendrës Botërore të Tregtisë në Hong Kong duke pritur që të shpëtohen pasi një zjarr shpërtheu këtë të mërkurë. Policia ka konfirmuar se të paktën 8 persona janë lënduar si pasojë e ngjarjes dhe janë dërguar në spital. Ata thanë se zjarri ka shpërthyer në dhomën e makinerive dhe më pas çoi në djegien e skelave. Ndërtesa është në proces rinovimi. Fatmirësisht deri më tani nuk flitet për viktima.Sipas autoriteteve deri më tani janë evakuuar 150 persona. Në momentin e zjarrit kanë qenë duke punuar vetëm disa kate të ndërtesës, shumica restorante dhe zyra. Ndërtesa në fjalë është 38 kate.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: