Lajme

Zjarr në një faqe kodre të Vlorës, flakët kanë shkrumbuar bimësinë

Një zjarr ka rënë në një faqe kodre mbrëmjen e së dielës në lagjen “Ujë i ftohtë” të Vlorës.

Sipas njoftimit të policisë në këtë zonë janë dy vatra zjarri të cilat kanë djegur bimësi dhe shkurre, ndërsa zjarrfikësit po e mbajnë nën monitorim.

Njoftimi i policisë Vlorë: Më datë 20.03.2022,  rreth orës 18:30, në lagjen “Ujë Ftohtë”, Vlorë, ka rënë zjarr në një faqe kodre dhe  si pasojë janë djegur bimësi shkurre.

Në vendngjarje ndodhet zjarrfikësja dhe shëbimet e Rendit të Komisariatit të Policisë Vlorë, të cilët po punojnë për fikjen e zjarrit dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close