Lajme

Zjarr në një sipërfaqe me ullinj në fshatin Bestrovë të Vlorës

Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe toke në Bestrovë, njësia qendër në Vlorë. Zjarri ka përfshirë një sipërfaqe me ullinj dhe pemëtari. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca zjarrfikësve dhe flakët po shuhen me shkurre. Kjo është hera e dytë që ka rënë zjarr në këtë sipërfaqe dhe nga çfarë raportohet paraprakisht zjarri ka qenë i qëllimshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: