Lajme

Zjarr te fusha e mbetjeve në Vlorë, tym dhe erë e rëndë në gjithë zonën

Një zjarr i konsiderueshem ka rene ne fushen e mbetjeve ne Vlore mengjesin e kesaj te diele.

Tymi kancerogjen ka mbuluar gjithe zonen perreth fushes se mbetjeve.

Nderkohe era e rende ndjehet ne disa lagje te qytetit.

Po ashtu raportohet edhe per renie zjarri ne nje zone me shkurre te lagjes “10 korriku” ne Vlore.Per shkak te permasave te zjarrit, ka frike per perhapjen e flakeve ne banesat perreth.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close