Lajme

Zjarri masiv përfshin disa fshatra në Memaliaj/ Rrezikohen banesat

Zjarri masiv ka përfshirë disa fshatra në Memaliaj, Zhulaj dhe Qesarat. Paraprakisht mësohet se zjarri është shumë pranë banesave , të cialt rrezikohen seriozisht.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta zjarrëfikëse nga Tepelena, Gjirokastra, Memaliaj dhe Këlcyra, për të vënë nën kontroll flakët. Dyshohet se zjarri të ketë qenë i qëllimshëm nga vetë banorët e zonës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close