Lajme

Zjarri në Novoselë, shkrumbohen sipërfaqe me vreshta dhe ullinj

Një vatër zjarri është aktivizuar pranë parcelave me ullinj në Novoselë, pas shinave të trenit. Bëhet e ditur se në vendin ku ka rënë zjarri është nisur zjarrfikësja dhe katër efektivë.

Deri më tani, sipërfaqja e djegur është rreth 7-8 dynym. Bëhet fjalë për 2 dynym sipërfaqe me vreshta, 25 -30 rrënjë ulliri dhe pjesa tjetër janë shkurre dhe ferra.

Postimi i Zjarrfiksja Vlore:

Bashkëqytetarë ,Ndërgjegjësohuni ! Kujdesi kurrë nuk është i tepërt !
Zjarr pran parcelave me Ullinj në Novosel mbas shinave të trenit. Ne jemi në Gatishmëri !

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close