Lajme

Zjarri në Panaja të Vlorës, Mamaj për ATSH-në: Kemi bërë të mundur shmangien e zjarrit nga banesat

Një zjarr i madh ka përfshirë sot fshatin Panaja në Vlorës, ku si pasojë janë djegur sipërfaqe të mëdha të ullishteve në këtë fshat.

Prefekti i qarkut të Vlorës, Flamur Mamaj në një prononcim për ATSH-në, bëri të ditur se kemi bërë të mundur shmangien e zjarrit nga banesat, por ishte e pamundur të shpëtoheshin sipërfaqe të mëdha me ullishte në këtë fshat. Sipas tij, për shuarjen e zjarrit janë të angazhuara zjarrëfikëset e Bashkisë së Vlorës, Fierit dhe Roskovecit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: