Lajme

Zjarri që përfshiu ishullin e Sazanit, vihen nën kontroll flakët, dyshohet se ishin të qëllimshme

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është arritur që të vihen në kontroll flakët në ishullin e Sazanit në vendin e quajtur “Plazhi i Gjeneralit”.

Flakët kanë nisur mbrëmjen e djeshme duke alarmuar edhe forcat e shërbimit zjarrfikës, gjersa për shuarjen e zjarreve u angazhuan 30 anëtarë të flotës detare si dhe punonjës të zjarrfikëses në Vlorë.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi bën të ditur se aktualisht është kufizuar përhapja e zjarrit dhe po punohet për të shuar edhe pjesën e mbetur. Dyshimet e para janë për një zjarr të qëllimshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close