fbpx
Lajme

Zjarrvënie e qëllimshme, ar.re.stohet 39-vjeçari shqiptar

Shqiptari 39-vjeçar është arrestuar nga policia greke për zjarrvënie të qëllimshme, pasi dyshohet si autor i dy zjarreve në fshatin San Marco në Korfuz.

Ngjarja ndodhi pasditen e kësaj të premte, ku flakët vunë në rrezik edhe banesat. Ishte ndërhyrja e menjëhershme e shërbimit zjarrfikës e angazhuar me 9 automjete por edhe vullnetarë që bënë të mundur shuarjen e zjarrit. Sipas mediave greke, 39-vjeçari ka pranuar zjarrvënien dhe më pas është dërguar në psikiatri për një vlerësim psikik.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button