fbpx
Lajme

Zonat ku do të ketë reshje shiu, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin si pasojë e kalimit të një fronti të ftohtë atmosferik. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu të herëpashershme e lokalisht të vazhdueshme me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash dhe stuhi. Gjatë orëve të para të 24-orëshit reshjet lokalisht me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me breshër. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi 1-10m/s. Valëzimi në dete parashikohet 0-1 ballë me lartësi vale 0.4 deri 1.2 metër. Temperaturat parashikohen: QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 20/24 re shi rrufe Kukës 18/23 re shi rrufe, Lezhë 21/25 re shi rrufe, Dibër 17/22 re shi rrufe, Durrës 21/25 re shi rrufe, Tiranë 21/25 re shi rrufe, Elbasan 19/25 re shi rrufe, Berat 17/27 re shi rrufe, Vlorë 25/29 re shi rrufe, Korçë 16/23 re shi rrufe, Gjirokastër 15/23 re shi rrufe, Sarandë 17/26 re shi rrufe.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button