fbpx
Lajme

Zot na ruaj/ Dy motrat kapin nusen e vëllait, njëra nxjerr ar.mën, tjetra e…zbulohet arsyeja tr.onditëse

Policia e Dibrës ka arr.estuar në flagrancë një 45 vjeçare, pasi a.k.uzohet se ka ushtruar dhu.në ndaj kunatës. Po ashtu është proceduar në gjendje të lirë motra e saj pasi kanosi kunatën me ar.më. Policia njofton se në pranga ka rënë Sh.D, 45 vjeçe, banuese në Dibër të Madhe. Si dhe u procedua penalisht në gjendje të lirë shtetasja Z.M, 31 vjeçe, banuese në Kukës (motra e shtetases Sh.D). Arrestimi i saj u bë pasi për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike ndaj nuses së vëllait të saj shtetases A.D 28 vjeçe banuese në Dibër. Në konflikt është përfshirë edhe shtetasja Z.M e cila ka kanosur me armë gjahu, pa fishek shtetasen A.D. Arma e gjahut, në momentin e sekuestrimit rezultoi pa fishek. Arma është me leje dhe në pronësi të babait të dy motrave. Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Dibër për hetime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button