Lajme

Zvicër/ Foshnja e parë e vitit 2022 është shqiptare

Mevedete Fejzullahu është foshnja e parë e cila ka lindur në Fribourg të Zvicrës dhe është shqiptare. Mediat vendase raportojnë se foshnja ka ardhur në jetë më 1 janar, në orën 00:18. Ajo peshon 3.750 kilogram dhe është 49 centimetra e gjatë.

Nëna e saj, Almira dhe babai Lulzimi janë prindër të tre vajzave. Dy vajzat e tjera janë përkatësisht 3 vjeç dhe një vjeç e gjysmë. Një lajm i mirë për familjen shqiptare, e cila s’kishte si e niste më bukur këtë vit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close