Lajme

Zvicër, motër e vëlla gjenden të pajetë në banesë

Një djalë dhe një vajzë, motër e vëlla u gjetën të vdekur mëngjesin e sotëm në një banesë në Frick, Aargau, Zvicër. V iktimat janë djali 25 vjeç dhe motra e tij 26 vjeçe. Ata u gjetën të v rarë në banesën e prindërve të tyre. Nuk konfirmohet ende nëse janë vendasit apo emigrantë.

Policia lokale ndonëse pranon se është krim i dyfishtë, tha se nuk mund të thotë me siguri nëse incidenti është një k rim i d hunshëm, v etëvrasje apo të dyja bashkë.

25-vjeçari M. vdiq të martën në mëngjes në rrethana ende të paqarta. Motra e tij A. (26) gjithashtu u gjet e pajetë nga policia në banesën e prindërve të tyre Nuk dihen rrethanat e sakta të ngjarjes, por është e qartë që kemi të bëjmë me një krim, tha një zyrtar policor.

Sipas tij, pistat e hetimit janë midis një v rasjeje të dyfishtë, ose një v rasjeje dhe më pas vetëflijimit. Policia e kantonit Aargau ka filluar hetimet në bashkëpunim të ngushtë me zyrën e prokurorit publik, e cila ka hapur një hetim penal. /noa.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: