fbpx
Lifestyle

Femrat kineze tregojnë sekretet e rinisë: Ja ç’të bëni që të dukeni gjithmonë si 25 vjeçare

Në Kinë, femër e bukur nuk është vetëm ajo që ka pamje të mirë fizike. Kultura e lashtë kineze thotë se trupi dhe shpirti janë të pandashëm, ndërkaq pamja fizike është vetëm një prej veçorive të bukurisë.

Hobit, harmonia shpirtërore dhe vet përmbushja janë gjërat që kanë rëndësi në këtë rajon. Në dukje, femrat 40 vjeçare kineze vërtet se duken si vajza 20 vjeçare, shkruan Bright Side.

Por, si e bëjnë këtë?

Më poshtë ju sjellim disa këshilla të atyre femrave se si mund të dukeni gjithmonë si 25 vjeçare.

Pini më shumë ujë,

Kaloni më pak kohë në diell,

Pini më shpesh çaj,

Planifikoni ditën tuaj,

Shmangni ëmbëlsirat me shumë kalori,

Konsumoni alga deti,

Mos u zemëroni,

Ato përdorin produkte për bukuri që kanë komponentë natyralë,

Po ashtu, akupresura në këmbë është pjesë esenciale e rutinës së tyre, Ato i bëjnë masazh fytyrës çdo ditë. /

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button