fbpx
Lifestyle

Meshkujt nuk e dinë: Ky është pozicioni që iu pëlqen më së shumti femrave

Nëse keni provuar lëvizje gjimnastike në dhomën e gjumit për t’i bërë përshtypje të dashurës suaj, ndoshta do keni humbur kohën kot.

Pozicionet si “Cowgirl mbrapa” mund të duken aventureske dhe argëtuese, por një 39% i grave të anketuara thanë se fshehtas e urrejnë këtë pozicion seksual, transmeton lajmi.net. Një studim i fundit nga Skyn Condoms pyeti 2,827 gra të moshës 18-34 vjeç se cili është pozicioni i tyre i preferuar.

Rezultatet zbuluan se pozita e misionarit ishte një fitues i qartë me 30.90% të votave. Dhe sipas ekspertëve të seksit, gratë marrin kënaqësinë më të madhe nga ky pozicion seksi. Zonjat e anketuara thanë që ato e donin afërsinë dhe intimitetin e peshës së partnerit të tyre mbi ta.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button