Lifestyle

Pastron trupin nga toksinat, forcon imunitetin dhe kuron tiroidet, kjo është kura e thjeshtë që bën mrekullinë

Nëse pini ujë limoni në mëngjes me stomak bosh do t’ju ndihmojë të pastroni trupin tuaj nga të gjitha toksinat e dëmshme dhe të humbni peshë përgjatë rrugës.

Duhet të pini ujë me limon çdo mëngjes, për shkak të 2 efekteve pozitive- është shumë e thjeshtë dhe e lehtë për t’u bërë dhe e dyta: është jashtëzakonisht e dobishme!

Shtrydh ½ limon në një gotë ujë të vakët në mëngjes dhe ta pini para mëngjesit. 10 arsye të mira, pse duhet të pini ujë limoni në mëngjes, në stomak bosh.

1.Përmirëson tretjen

2.Ndihmon për të humbur peshë.

3.Pastron lëkurën.

4.Fuqizon sistemin tuaj imunitar.

5. Zvogëlon dhimbjen.

6.Balancon nivelet e pH.

7.Rrit energjinë.

8.Lufton infksionet e fytit.

9.Kontrollon presionin e lartë të gjakut.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close