fbpx
Lifestyle

Qeni i rrallë ngjyrë rozë i quajtur milkshake është një nga më pak se 100 në botë

Ky qenush i adhurueshëm 17 muajsh lindi me sy të kaltër dhe një fytyrë të bukur. Këlyshi merr veçantinë nga fytyra, nga sytë, leshi dhe lëkura e kuqërremtë. Ngjyra e jashtme e zakonshme që ka qenushi është për shkak të mungesës së pigmentimit që këlyshi mund të trashëgojë në prejardhjen e tij.

Maria, 33-vjeçare nga Londra, pa qenushin rozë me vëllezërit dhe motrat e saj. Ajo e solli qenushin në shtëpi kur ishte 10 javë dhe ajo e quajti atë Milkshake. Që atëherë, qenush është bërë një yll shumë i famshëm në Instagram me më shumë se 55,100 ndjekës që tani.

Maria pretendon se ajo nuk e kishte ditur që grilat rozë ekzistonin, megjithatë, pasi pa Milkshake në krijuesin e saj ajo ishte aq e emocionuar dhe iu desh ta bënte të vetën.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe

Close
Back to top button