fbpx
Lifestyle

Vetëm me këto 5 produkte do të keni atletet e bardha xixë

Atletet e bardha janë këpucët të cilat ne i përdorim më shumë. Por, duke qenë se bëhen shpejt pis lind nevoja që t’i pastrojmë më shpesh ato dhe të duken si të reja. Për të mos i prishur hiqeni lavatriçen si alternativë, zgjidhja për atlete sa më të pastra është më poshtë.

  1. Sodë buke + uthull

Përzieni pak ujë të ngrohtë, sodë dhe uthull. Më tej merrni një furçë dhe pastrojini lehtësisht. Pas 3-4 orësh do të shihni që atletet do të shkëlqejnë!

  1. Kripë e trashë+ qumësht

Kur atletet nisin të marrin atë nuancën e verdhë, është koha për kombinimin më sipër. Pasi t’i keni zhytur atletet në brenda qumështit dhe kripës, lërini të paktë 3 orë. Më tej nxirrini të thahen në një ambient të hapur.

  1. Pasta e dhëmbëve

Kur jeni me nxitim dhe atletet nuk janë aq të bardha sa do të donit, nxirrni një furçë, pak pastë dhëmbësh dhe mbaruat!

  1. Kripë e trashë + ujë i shkumuar

Përveçe do t’i pastrojë nga jashtë dhe brenda, është super ide për heqjen e aromave të pakëndshme.

  1. Limon ose lime

Lëngu i limonit njihet për fuqinë që ka për heqjen e njollave apo ngjyrën e pistë që atletet marrin. Ju  duhet vetëm një gjysmë limoni.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button