Lifestyle

Zyrtarisht në sezonin e shegëve, arsyet pse duhet të konsumoni sa më shumë

Stina e vjeshtës identifikohet me shegën dhe duket sikur është një nga ritualet më të bukura të të qëndruarit në shtëpi mbrëmjeve, pas një dite të lodhshme. Edhe pse pak të lodhshme për tu pastruar, përfitimet e tyre janë të mëdha. Më poshtë gjeni tetë arsye pse duhet t’i konsumoni:

Ka ujë dhe potasium ndaj është perfekt për sportistët dhe të vjetrit në moshë

Ndihmon me mishrat e dhëmbëve

Ndihmon gratë në menopauzë sepse i qetëson simptomat e tyre

Ka efekt pozitiv kundër plakjes

Stimulon sistemin imunitar

Lufton parazitët

Ndihmon zemrën të funksionojë më mirë

Është fruti perfekt kundër diarresë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: