fbpx
Politike

20 milionë lekë kush ndërton shtëpi në fshat, Berisha thirrje Ramës: Ofertë tallëse dhe cinike, hiq dorë nga diskriminimi

Duke e quajtur një ofertë tallëse dhe cinike të kryeministrit Rama, dhënien në dorë të 20 milion lekë ve të vjetër për banorë t në fshat që duan të ndërtojnë vetë banesat e rrënuara nga tërmeti tragjik, ish-kryeministri Berisha i bën thirrje atij të heqë dorë nga diskriminimi cinik i ndarjes së popullsisë në të nënës e të njerkës.

“Me dy milione qe ofron narkoqeveria jote fshatari nuk ngre dot nje balle te shtepise se rrenuar.

Prandaj duke denuar kete akt cinik i them Edvin Mafise hiq dore nga diskriminimi cinik i qytetareve, nuk do mundesh kurre ti ndash ne fatkeqesi ata ne disa te fshatit e te tjere te qytetit, disa te nenes e te tjere te njerkes, kete nuk e pranon asnje shqiptar dhe per kete qendrim çnjerezor antikushtetues do te marresh ndeshkimin e merituar”– shkruan Berisha në Facebook.

Postimi i Berishës:

Nje oferte tallese dhe cinike e Edvin Mafise per fatkqinjte!

Diskriminim racist antikushtetues i qytetareve shqiptar!

Miq, 2 milion lek per shtepite e rrenuara nga termeti ne fshat, qe per te mashtruar Edvin Mafia i lexon me te vjetra (20 milione) do te thote:

-ose je cinik i pashpirt qe urren fatkqinjte dhe tallesh e i diskriminon ata
-ose nuk jeton ne kete vend por diku ne nje hapesire iluzive, rrene dhe mashtrimi
Me dy milione qe ofron narkoqeveria jote fshatari nuk ngre dot nje balle te shtepise se rrenuar.

Prandaj duke denuar kete akt cinik i them Edvin Mafise hiq dore nga diskriminimi cinik i qytetareve, nuk do mundesh kurre ti ndash ne fatkeqesi ata ne disa te fshatit e te tjere te qytetit, disa te nenes e te tjere te njerkes, kete nuk e pranon asnje shqiptar dhe per kete qendrim çnjerezor antikushtetues do te marresh ndeshkimin e merituar. sb

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button